Hodinky Junkers a Zeppelin

Kompletní nabídku Hodinek Junkers a Zeppelin naleznete v katalogu internetového obchodu. Částečnou nabídku pak na pobočce Vodičkova 14, P-1.

Německý výrobce se při návrhu hodinek Junkers zaměřuje hlavně na letecký styl hodinek z období 30. až 40t. let minulého století. Nosnou řadou značky jsou řady Corrugated sheet Ju 52 a Iron Annie Ju 52 jejichž číselníky jsou opatřeny drážkovaným povrchem imitujícím vlnitý hlinikový plech, který jako první použil vynálezce a konstruktér Hugo Junkers na svých letadlech jako plášť. Číselníky v černém provedení mají úpravu ruček a číslic nátěrem SuperLuminova, který poskytuje uživateli výborný komfort rozlišení za všech světelných podmínek. Na některých hodinkách byla použita technologie osvětlení pomocí tubiček s luminiscečním plynem, který zajišťuje nositeli vysokou svítivost po mnoho hodin (např. model Zeppelin 7212–2, nebo Junkers 6268–2)

Použita jsou safírová a minerální skla. Pouzdra se vyznačují výborným zpracováním s použitím matové oceli nebo titanu. Většina modelů má šroubovací spodní víčko a všechny jsou opatřeny kvalitním koženým páskem, titanovým, nebo kovovým tahem. Nově jsou do nabídky zařazeny limitované edice. Mezi ně patří: 150 Years Hugo Junkers – edice navržená k výročí narození konstruktéra Hugo Junkers (narozen 3. února 1859), Edition Berlin Tempelhof – edice vydaná na památku známého, roku 2008 zrušeného letiště v Berlíně, 100 Years Zeppelin.

Pouzdra jsou těsněna na 5 resp. 10 atm. Modely jsou opatřené jak mechanickými, tak quartz strojky. Převažuje zastoupení švýcarských značek ETA a RONDA. Mezi strojky také naleznete legendární, ruský, ručné natahovaný Poljot P-3133 s 23 kameny. Paleta modelů je pestrá, začínající u dvouručkové klasiky s centrální vteřinovou ručkou a ukazatelem data, indikací druhé časové zóny, chronografu s budíkem (např modely 6296, 7696), až po absolutní libůstku v podobě automaticky natahovaného, mechanického chronografu s indikací čísla a dne data, osazeném strojkem ETA Valjoux 7750 s 25 kameny (např. modely 6624, 7212). Na hodinky poskytujeme záruční i pozáruční servis.

Katalog

Přihlášení / Login

Copyright 2009-2023 Zlatnictví Zuzana